I. Tanulási egység: Általános ortopédia

 

I. Tanulási egység: Általános ortopédia

cél
Az általános ortopédia fejezet kialakításának a célja, hogy bemutatásra kerüljenek az ortopédiai fizikális vizsgálat elemei, a konzervatív gyógymódok és az általánosan használt műtéti eljárások technikái.

Bevezetés

bevezetés

A fejezetet feldolgozva elsajátíthatók a végtagi tengelyállás fiziológiás és kóros állapotainak megítélése, az ízületi mozgások fizikális vizsgálómódszerei, áttekinthető a gipszrögzítés, a gyógytorna és a fizioterápia alapelemei. Az olvasó megismerkedik az izom-ín rendszer-, az ízületek- és a csontok műtéti eljárásai. A végtagi tengelyállások bemutatása részben hallgató elsajátítja a végtagtengelyek eltéréseinek leíró fogalmait és azok helyes használatát (valgus-, varus-, antecurvalt-, recurvalt- és torziós helyzet), amely az ortopédiai nevezéktan egyik meghatározó része. Az ízületi mozgásterjedelmet bemutató rész pedig megtanítja az általános ortopédiai betegvizsgálat alapjait. A kezelési lehetőségek elsajátításával hallgató értelmezni tudja a konzervatív módszerek és műtétek a betegre és a betegségre kifejtett hatásait, valamint azt, hogy az alkalmazott terápiától, milyen és mekkora mértékű javulás várható.

Tanulási időszükséglet: A teljes fejezet tanulási időszükséglete 4-5 óra. A vizsgálatok elsajátításához azonban nélkülözhetetlenek a gyakorlati oktatás betegbemutatásai és a betegvizsgálatok is.

A fejezet felépítése:

Last modified: Monday, 7 October 2019, 9:25 AM