III./3.4.: Szakmai szövetségek

Magyar Innovációs Szövetség [www.misz.hu]

kérdés

Mi a szakmai szövetségek szerepe a NIR-ben? Milyen szakmai szövetségeket ismer?

A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ), mint szakmai és munkaadói érdekvédelmi szervezet, tevékenységének középpontjában – tagvállalatainak célkitűzéseivel egyezően – az innováció gazdaságélénkítő szerepe áll.

A MISZ a szellemi termékek létrehozását, elterjesztését, illetve átadását, átvételét és gyakorlati hasznosítását – a köztestületként működő kereskedelmi és iparkamarákkal szoros együttműködésben – kívánja segíteni annak érdekében, hogy növekedjék a vállalatok és velük a magyar gazdaság teljesítménye, jövedelemtermelő képessége, az innováció segítségével felgyorsuljon a modernizáció és ennek eredményeképpen a gazdasági fejlődés.

A MISZ képviseli a tagvállalatok szakmai érdekeit, ellátja az innovációs szféra egészének munkaadói érdekképviseletét, -érvényesítését, az innovációs folyamatban résztvevők számára információs rendszert alakít ki és működtet, szakmai konferenciákat, szimpóziumokat szervez, és hivatalos kapcsolatot tart az állami szervekkel, kamarákkal, az egyéb szakmai szervezetekkel, jogalkotókkal és -alkalmazókkal.

Magyar Biotechnológiai Szövetség [www.hungarianbiotech.org]

A Magyar Biotechnológiai Szövetség (MBSz) célja, hogy a fejlettebb országokhoz hasonlóan Magyarországon is minél előbb stratégiai iparággá válhasson a biotechnológiai ipar, illetve hogy a hazai élettudományok fejlődésének, a tudományos eredmények gyors hasznosításának támogatásával is hozzájáruljon Magyarország társadalmi, gazdasági céljainak megvalósulásához. Az MBSz legfontosabb tevékenységének a magyar biotechnológiai iparág képviseletét tekinti, valamint a nemzetközi szakmai és üzleti kapcsolatok kiépítését a biotechnológiai szektoron belül. A szövetség másik fontos célja, hogy a mindenkori magyar kormányzat támogatását megnyerje a biotechnológiai szektor számára, így a tagok hatékony képviselete érdekében összehangolt lobbitevékenységet folytat.

Informatikai Vállalkozások Szövetsége [www.ivsz.hu]

kérdés

Mi az egyes szakmai szövetségek célja?

Az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSz) a legfontosabb gazdasági tényezővé, igazi termelőerővé váló magyarországi infokommunikációs szektor vállalkozásainak képviselőjeként, magas szakmai és etikai értékek őrzőjeként, katalizálni kívánja az iparág, a modern és versenyképes információs gazdaság és társadalom fejlődését. AZ IVSz feladatának tekinti egy infokommunikációs szövetség kialakítását, informatikai szakértőbázisként kormányzati együttműködések ápolását, illetve a kkv-k támogatását, piacra jutási képességük fokozását.

Ipari és technológiai parkok szervezetei

A magyarországi, ipari és technológiai parkok, inkubátorok több szervezetbe tömörülnek. Az Ipari, Tudományos, Innovációs és Technológiai Parkok Egyesületének (IPE) [www.ipe.hu] feladata, hogy előmozdítsa a csúcstechnológiát képviselő cégek és K+F-bázisaik magyarországi letelepedését, tudományos parkok létrejöttét az egyetemek környezetében. A hazai mikro- és kisvállalkozások fejlődésének előmozdítását célozza a Vállalkozói Inkubátorok Szövetsége [www.visz.hu].

Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület [www.hvca.hu]

A Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (MKME, HVCA) a kockázati- és magántőke minden jelentős magyarországi bázisának, azaz anyagi és szellemi forrásának képviselője. Célja az iparág fejlődésének előmozdítása, a szakmai irányelvek kialakítása és betartatása, a szakmai színvonal biztosítása és folyamatos fejlesztése. A teljes jogú tagok fő tevékenységként, de legalább is jelentős mértékben foglalkoznak tőzsdén nem jegyzett társaságokba való befektetések megvalósításával. Az MKME rendezvényein teret biztosít a tagok közötti közvetlen eszmecserére, az aktualitások és a jövőbeli feladatok megbeszélésére, illetve a magas szakmai és etikai értékrend kialakítására. Az Egyesület a szakterület legfontosabb érdekképviseleti szerveként folyamatos egyeztető tárgyalásokat folytat a mindenkori kormánnyal, a pénzügyi és jogalkotó szervekkel és más szakmai szervezetekkel.

Zuletzt geändert: Monday, 21. November 2011, 14:42